Zbuduj piękną stajnię – bezpieczną i wygodną dla Twoich koni
Dobrostan i komfort inwentarza to najważniejsze kryteria budowy nowej stajni lub jej renowacji. Konie są zwierzętami preferującymi bytowanie na powietrzu. Nie są przyzwyczajone do spędzania większości czasu pod dachem. Dlatego dla dobrostanu psychicznego i fizycznego koni najważniejsze są: prawidłowa wentylacja, dostęp do światła dziennego i spokojne otoczenie. To ważne również dla spokoju ducha hodowcy. Dlatego tworzymy nasze materiały budowlane w taki sposób, aby gwarantowały warunki wewnątrz budynków inwentarskich najbardziej zbliżone do panujących na otwartej przestrzeni, a jednocześnie prezentowały się atrakcyjnie od zewnątrz.
Nie znalazłem nic lepszego dla swojego gospodarstwa niż blachodachówki Euronit AGRO XL. Jestem spokojny, bo zwierzętom zapewnione są dobre warunki. Ważne było dla mnie kilka rzeczy: jakość, wygodny i szybki montaż oraz cena. Z Euronit osiągnąłem to na czym mi zależało.
Rim (dzielnica Utena) - budynek gospodarczy.
Temperatura i wilgotność powietrza
Dobrostan inwentarza żywego wymagają przede wszystkim optymalnego mikroklimatu w stajni. Konie pocą się, gdy temperatura ich ciała zbyt mocno wzrasta. Możesz zmniejszyć niebezpieczeństwo stresu cieplnego u zwierząt, łącząc odpowiednią termoizolację budynku z płytami z włóknocementu. Wentylacja stajni jest ważnym czynnikiem, ponieważ pozwala koniom schłodzić się i daje dopływ świeżego powietrza do pomieszczenia.
Zadbaj o oświetlenie
Naturalnym środowiskiem koni są pola i łąki. Jednakże często spędzają wiele godzin w stajniach. Rodzi to stres, który można ograniczyć dobrym doświetleniem pomieszczeń – choć należy przy tym unikać bezpośredniego nasłonecznienia wnętrz. Dlatego w pomieszczeniach należy zapewnić maksymalny bezpieczny dostęp do światła dziennego:
- Wykonaj otwory w ścianach stajni.
- Zainstaluj świetliki w pokryciu dachowym z włóknocementu.
Racjonalna inwestycja
Konie odznaczają się niebywale czułym słuchem. Nawet dźwięki nieszkodliwe dla ludzkiego ucha mogą wpędzać konie w stres. Włóknocement marki Eternit jest, w przeciwieństwie do blachy, dźwiękochłonny. To idealny materiał na poszycia stajni, w których konie mają czuć się spokojnie i wygodnie.
Stylowe wzornictwo
Dobrze wiemy, że walory architektoniczne są istotne dla obiektów budowlanych miejskich i wiejskich. Dlatego oferujemy nasze płyty w gamie kolorystycznej, która przypadnie do gustu każdemu nabywcy. Dzięki niej możesz wyróżnić swój budynek i zadbać o jego harmonię z otoczeniem. Hodowcy i opiekuni koni z pewnością docenią jakość i estetykę stajni wykonanych z udziałem naszych płyt włóknocementowych. Budynek pokryty płytami włóknocementowymi to gwarancja wysokiej jakości i niskich kosztów utrzymania na lata.
Brak termoizolacji
Schronienie przed deszczem
Ujeżdżalnie i tory jeździeckie nie wymagają termoizolacji budynku. Piasek na posadzce ujeżdżalni spryskuje się zwykle wodą, co znacznie zwiększa wilgotność powietrza — zaś włóknocement jest w stanie pochłonąć dużą jej część.
Pełna izolacja podkrokwiowa
Pełna kontrola nad mikroklimatem
Konieczność termomodernizacji stajni zależy zwykle od lokalnego klimatu. Termoizolacja budynku może być konieczna, gdy pomieszczenia dla koni mają być suche i przewiewne. Pozwala ona utrzymać temperaturę wnętrz w optymalnych granicach bez szkody dla wymiany powietrza w stajni.
Pełna izolacja nakrokwiowa
Tania termoizolacja
W tym przypadku płyty faliste ułożono bezpośrednio na długich płytach termoizolacji. W tym układzie ich montaż jest łatwiejszy i tańszy. Jednakże taki układ termoizolacji może grozić opadaniem zimnego powietrza spod stropu ku podłodze, a także utrudnia mycie powierzchni wewnątrz pomieszczenia.
Szukasz pomocy?
Tu znajdziesz wszelkie niezbędne narzędzia, fachowe porady, a także dane do kontaktu z naszą firmą.
Szukasz informacji?
Wszystko, co chcesz wiedzieć o materiałach Euronit.